Co to jest EEG Biofeedback?

Co to jest EEG Biofeedback?

EEG Biofeedback jest metodą terapii tzw. „gimnastyką dla mózgu” , jest rodzajem terapii stosowanym w celu poprawy koncentracji, pamięci oraz redukcji stresu. Sprawdza się u osób z zaburzeniami procesu uczenia się, np. jako terapia wspomagająca w ADHD, dysleksji, dysortografii.

EEG Biofeedback to nieinwazyjna technika treningu mózgu. Metoda powstała w latach 60-tych ubiegłego wieku, w ośrodku szkoleniowym NASA. Była ona wykorzystywana podczas szkolenia astronautów. Jest to najnowocześniejsza metoda treningu mózgu wykorzystująca ostatnie osiągnięcia inżynierii przy zastosowaniu nowoczesnych technologii medycznej.

Regularne treningi EEG Biofeedback powodują, że mózg poprzez swoją plastyczność zapamiętuje i utrwala nowy wzorzec pracy mózgu, a następnie wykorzystuje wyćwiczone umiejętności w życiu codziennym, sprawiając, że nauka przychodzi łatwiej, zwiększa się koncentracja, następuje rozwój zdolności językowych i sportowych.Poprawa wydajności pracy mózgu może się zwiększyć aż do 30%!

 Przed terapią/treningami EEG Biofeedback wykonuje się badanie diagnostyczne – mapowanie mózgu QEEG, które jest wyznacznikiem pracy terapeutycznej. W zależności od rodzaju zaburzenia wykonuje się 8 lub 21 punktowe. Długość-ilość treningów terapii jest ustalana indywidualnie i wstępnie szacuje to badanie QEEG.